Витинанки

Сидить півень на вербі, звісив крила до землі (сонце)
великодня витинанка 40х60
Калина з голубами
витинанка 50х70
Весняна радість
великодня витинанка 40х60
Ялиночка онучці
витинанка 50х70
Новорічна витинанка
витинанка 50х70
Весна прийшла
витинанка
Великодня
витинанка 30х50
Ой, дубе, мій дубе, кучерявий дубе. Чом на тобі, дубе, два голуби гуде?
витинанка 50x70
Золота яблунька
витинанка 50х70
Голубка, як квіточка, сидила на гілочці...
витинанка 30x40
Сніжинка з голубками
витинанка
Голубки
витинанка
Сніжинка-хрест
витинанка
Снежинка с голубями
вытынанка
Стая белых голубей
вытынанка
Окно с вытынанками. Фрагмент
вытынанки на окне
Зимнее окно с вытынанками
Окно с вытынанками. Фрагмент 2
вытынанки на окне
Листівки-витинанки
Заняття творчістю у Запоріжжі
Открытки-вытынанки
Занятия творчеством в Запорожье

Всі листівки-витинанки можна подивитися тут

 

Мої витинанки - це чомусь, перш за все, дерева, а потім квіти і птахи. Не знаю, звідкіля вони беруться і навіщо. Але інколи просяться десь із середини на світ Божий і потім дарять радість моїй душі.

Витинанка - вид українського народного декоративного мистецтва. Назва походить від слова — "витинати", тобто "вирізати". Це орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого або кольорового паперу. У давнину такі вироби використовували для оздоблення стін, вікон, полиць, груб, печей. Як правило, традиційна витинанка містить сюжет - за нею можна було прочитати, що відбувається в селі, хто народився, де весілля, які були свята...

 
На свята українці виготовляли особливі витинанки: у вигляді сніжинок-зірочок, хреста, у вигляді барвінку чи постатей ангелів. Витинанка-хрест була оберегом, її чіпляли на сволок, де висіла дитяча колиска. Особливо поширеним в українській хаті було оздоблення божників та мисників. У вигляді серветок з ажурно вирізаними краями вони прикрашали полиці буфетів та тумбочок, служили замість фіранок на вікнах навіть у містах, особливо у тяжкі післявоєнні роки. На простінках між вікнами в українській хаті висіли витинанки з зображенням "дерева життя". На гіллі цих дерев часто розміщуються птахи, внизу біля дерева можна побачити людські постаті чи силуети звірів. Це символ родини, роду і є типовим для всіх регіонів України.

 

Але головне, на мою думку, те, що цей вид народного мистецтва доступний кожному, хто бажає долучитися до прекрасного. 

Особливо корисні заняття цим мистецтвом дітям. Витинанка розвиває дрібну моторику, просторове мислення, художній смак. Батьки обов'язково повинні долучити своїх дітей до цього цікавого заняття. Це зовсім не складно. Кожна мама з легкістю може вирізати з дітьми сніжинки та ангелочки. Не лишайте своїх діточок світлої казки перетворення простого аркушу паперу в чарівних казкових персонажів. Нехай це маленьке диво лишиться в їх пам'яті на довгі роки.

 

В художній студії "Квіточка" ми вчимося витинати у народних майстрів, вивчаємо петриківську витинанку, що складається з окремих квіточок, створюємо свої маленькі витинаночки по шаблонам та робимо з них закладки, листівки та ін.

 
Запрошуємо на заняття. Гуртом витинати веселіше! (Записатися)

Статті на подібну тему:

 

 

Copyright 2012 © Огляд ™. Все права защищены.